Palubky

 1. Home
 2. »
 3. Dřevoobchod
 4. »
 5. Palubky

Co pro vás nabízíme?

Těší nás, že po dlouhých letech lidé znovu přicházejí na to, proč měly palubky od nepaměti své právoplatné zastoupení ve stavebnictví.

Proč tomu tak je? Dřevěné obkladové palubky mají řadu pozoruhodných vlastností, které umělým materiálům chybí!

Již několik let jsou prokázány jejich antibakteriální účinky, pozitivní vliv na psychiku, termoizolační vlastnosti a v neposlední řadě jejich recyklovatelnost.

Obkladové palubky slouží k realizaci dřevěných obkladů stěn a stropů v interiéru i exteriéru a fasád domů.

Všechny obkladové palubky dodáváme ve stoprocentně přírodním stavu, proto je doporučujeme ošetřit vhodným nátěrem na dřevo.

Palubky mají vynikající izolační vlastnosti, zútulňují prostor a dobře vypadají, proto patří k velmi oblíbenému dřevomateriálu.

K nejžádanějším patří obkladové palubky ze smrku, borovice, modřínu, severského smrku a severského modřínu, jejichž dřevo se vyznačuje vyšší hustotou, a tedy i odolností.

Podlahové palubky jsou také velmi oblíbeným materiálem. Jsou to čtyřstranně opracovaná prkna se specifickým profilovým zakončením, která se do sebe zasouvají tak, aby vytvořila souvislou podlahu bez mezer.

Profil – softline/dlouhé pero (soft. DP)

Klasický profil- krátké pero (KP)

Smrk nebo severský smrk, obkladové

 • 12,5 x 96 mm KP
 • 14 x 121 mm KP
 • 19 x 146 mm KP
 • 19 x 196 mm KP
 • 24 x 146 mm KP
 • 14 x 121 Softline DP
 • 19 x 121 Softline DP (v délkách 3, 4 a 5m)


K palubkám nabízíme také podkladové latě.

Obkladové palubky

Obkladové palubky slouží k realizaci dřevěných obkladů v interiéru (všechny tloušťky), exteriéru (od síly palubky 15mm) a fasád domů (ideální síla palubky od 19mm).

Kvalita na prvním místě

Pokud máte ohledně palubek jakékoliv dotazy nebo nejasnosti, neváhejte nás kontaktovat nebo přijďte do naší prodejny, kde se vám rádi budeme věnovat!

Podlahové palubky

Podlahové palubky jsou čtyřstranně opracovaná prkna se specifickým profilovým zakončením, která se do sebe zasouvají tak, aby vytvořila souvislou podlahu bez mezer. Použití je velmi praktické, velkou výhodou je snadná renovace.

Podlahové palubky z evropských dřevin

Podlahové palubky z evropských dřevin jsou oblíbené svojí dobrou kvalitou a  ve srovnání s exotickými palubkami příznivou cenou. Nejčastěji se v Evropě používají palubky vyrobené ze smrku, ze severského smrku a ze severské  borovice.

Pokládka palubek

Podlahové palubky jsou určeny do interiéru, a to do dostatečně suchých a vyhřátých prostor – nehodí se tam, kde se netopí a kde je vysoká vlhkost. Před montáží je pak dobré nechat palubky v místnosti přibližně týden ležet. O tom, do kterých prostor se hodí, rozhoduje především jejich síla:

 • Podlahové palubky o síle 19 mm jsou určeny do prostor s menším provozem.
 • Podlahové palubky o síle 27/28mm se hodí do zatíženějších prostor, jako je například obývací pokoj nebo chodby. Mají větší odolnost v průhybu a můžete je nechat vícekrát renovovat.

Smrk, podlahové (v délkách 4 a 5m):

 • 19 x 146 mm
 • 24 x 146 mm
 • 28 x 146 mm


Jiné rozměry na objednávku.

Dostupné v kvalitě AB a BC.

Máte zájem o cenovou nabídku?

Protože nám v dnešní turbulentní době situace na trhu nedovoluje dlouhodobě garantovat ceny našich produktů, rádi vám zašleme cenovou nabídku nebo aktuální ceníky na vyžádání. Děkujeme za pochopení.